e-Obywatele

Forum społeczne e-Obywatele

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Zapraszamy do dyskutowania i zamieszczania swoich opinii oraz pomysłów! e-Obywatele


#1 2011-08-02 19:19:51

 Dociekliwy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 13
Punktów :   

Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Nikt mnie nie przekona, że Bóg, JHWH, IHWH, Jahwe,  Elohim,  Adonai, Szaddaj ( jak go ludzie chcą nazywać ), upoważnia jakakolwiek ludzką istotę do występowania w jego imieniu, mówienia w jego imieniu, nakazywania bądź zabraniania czegokolwiek w jego imieniu. Bóg ( mniejsza o nazwy ), wszystkie swoje prawa i zasady zawarł w przyrodzie.  Jeżeli Bóg nie chciał, aby krowa jadła mięso, stworzył jej taki układ pokarmowy, że żywi się wyłącznie roślinami. Moim zdaniem nic nie dzieje się bez woli Boga i herezja jest twierdzić, że człowiek musi interweniować w cokolwiek, co dzieje się na świecie.
Proszę zwrócić uwagę jaki przeogromny jest wszechświat. Nasza planeta jest mikroskopijną jego cząstką. Ileż trzeba buty, aby twierdzić, że ktoś, (Bóg) który to wszystko stworzył, nadał temu ruch, energię, życie - potrzebuje pośredników aby przekazywać nam swoją wolę.
Jedyne, co zapewne powinniśmy robić, to poznawać ten wszechświat i starać się coraz lepiej go zrozumieć. Po to dostaliśmy nasz rozum, który pozwala nam zgłębiać te tajemnice.
Uważam, że wszyscy tzw. prorocy, kapłani, kler - to cwana kasta darmozjadów, najczęściej świadoma swojej hipokryzji, żyrująca na ludzkim strachu i czerpiąca z tego krociowe zyski.

Czekam na argumenty, że Bóg jest taki ułomny, że kapłani i mesjasze muszą za niego odwalać robotę i poprawiać Dzieło Stworzenia?

Offline

#2 2011-08-06 10:00:16

Filozof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Dociekliwy napisał:

Nikt mnie nie przekona, że ...

Hmm...
Widać, że nikt nie chce Cię przekonywać. Zapewne dla tego, że to nie jest sprawa rozumu tylko wiary.

Offline

#3 2011-08-08 15:22:31

 Dociekliwy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

No właśnie, obrazek z dnia dzisiejszego - 5 rano, mgła, że na 40 m nie widać, podjazd pod wierzchołek - koleś z medelikiem na lusterku z......pie  i wyprzedza. No cóż z przeciwka wyłania się TIR - statystyka, tym razem los był pusty. Chce się schować, spycha wyprzedzanego. Obydwaj lądują w tym samym rowie. Mam wierzyć, że ten medalik to wieszał gość rozumny?
Ale przy okazji. Może jak ktoś uważa, że faktycznie, osobiście! na własnej skórze doświadczył cudu - niech go tu ze szczegółami opisze. Może komuś pomoże uwierzyć?

Offline

#4 2011-08-16 14:58:58

 eobywatel

Administrator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 41

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Czyżby już zniechęcenie?

Offline

#5 2011-08-16 15:09:15

 Dociekliwy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Dla świętych nigdy miejsca nie zabraknie Gorzej tylko z tą ich prawdziwą świetością. Ale mnie bardziej interesuje nie to!  Ludziska jak zaprogramowane automaty klepią stale jedno i zero myslenia. Łażą do koscioła choć tak na prawdę sami nie wiedzą po co. Pójdą w październiku na wybory, choć o tych którym postawia krzyżyk, nie maja wcale dobrego zdania.
Ida do sklepu, wydaja tam wszystkie swoje pieniadze, targaja do domu a potem wyrzucaja worami, jak im się te łupy w szafach i kufrach nie mieszczą...
Przy kazdej pkazji chodza i narzekają, ale jak podał admin, tutaj setki zagląda, ale nikt pary z geby nie puści...
Ci ludzie sa jacyś poje....ni

Offline

#6 2011-08-16 19:35:12

Filozof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Religie, ideologie zawsze podczepiały sie pod jakieś filozofie, wizje świata i tłukły na tym szmal. Nie dbały nawet o to, żeby ta filozofia była spójna...
Ech gadać się nie chce
"Nastaw drugi policzek!" i "Ogień wieczny" miłosierdzie i sprawiedliwość - wieczne potępienie  ( To na przykładzie Koscioła Katolickiego). Inne religie mają się tak samo.
Ponoć 90% Polaków jest ludźmi wierzącymi, a tu nikt nie kwapi się bronić swojej religii?
Zawsze mówiłem, że wyprawy krzyżowe były tylko dla łupów. Nas nie ma z czego złupić, to możemy sobie pogadać i mącić   Dobre i to.

Offline

#7 2011-08-16 19:37:40

 Dociekliwy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Trzeba by nasze forum rozpowszechnić wśród mocherów 

Offline

#8 2011-09-09 16:25:49

 eobywatel

Administrator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 41

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Post uschnąłem, bo była to tylko reklama słuchawek dousznych

Offline

#9 2011-09-27 15:57:14

Filozof

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Nieposłuszny napisał:

Kończ waść wstydu oszczędż tak jak na początku zapowiedziałem jaki będzie koniec tego forum i tak się stało .

Widzę, że pesymizmem powiało
Zastanawiam się, co należałoby tu "palnąć", aby wytrącić ludzi z równowagi?
Już myślałem, że "Nieposłuszny" kogoś sprowokuje, ale gdzież tam... jest łagodny jak baranek.
Może jakaś prowokacja - "Według najnowszych badań niemieckich/amerykańskich/brytyjskich (niepotrzebne skreślić) uczonych, są dokumenty że Najświętsza Maria wcale nie była dziewicą tylko cudzołożnicą oddającą się kapłanom żydowskim. Została przygarnięta przez Józefa a Jezus był bękartem...." ble, ble, bleeee - może być?

Ale poważnie. Trochę mnie nie było bo urlopowałem. Lubię to robić we wrześniu lub październiku. Byłem w Niemczech (DDRowskich), i Czechach. Szoku doznałem przejeżdżając przez Bogatynię i tzw. "Worek Turoszowski". Tam epoka zatrzymała się przed 100 laty. Bezgranicznie pastwi się tam bogata energetyka eksploatując ten region niczym fabrykanci Łódź w "Ziemi Obiecanej" Żeromskiego.
Niemcy nas mają w d....  a Czesi owszem chętniej już widzą turystów z Polski. Zaznaczam, że to są moje prywatne opinie
Kto ma jakiś pomysł? Piszcie!

Ostatnio edytowany przez Filozof (2011-09-27 15:58:36)

Offline

#10 2011-09-27 20:02:27

 eobywatel

Administrator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 41

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Ile jeszcze trzeba spraw, żeby ujrzały światło dzienne, aby ludzie zaczęli się zastanawiać, jak bardzo są manipulowani - oszukiwani?
Prawie 70 tys nowych urzędników znalazło zatrudnienie za rządów PO. Znowu kolejne miliardy pójdą na administrację aby niby realizować postulaty i obietnice. O ile znowu rozbuduje się administracja w najbliższej czterolatce?
Na czym jeszcze i jakie szatańskie pomysły wymyślą rządzący, aby jeszcze bardziej "oskubać" przeciętnego obywatela?
Ech, ręce opadają z bezsilności   No cóż, ale igrzyska trwają! Igrzyska głupoty i bezmyślności!

Offline

#11 2011-10-03 15:36:07

 eobywatel

Administrator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-07-19
Posty: 41

Re: Kościoły to wymysł cwanych ludzi

Faktycznie, to forum nie zostało założone po to aby wytykać błędy kościołowi. Liczyłem, że odnajdą się tu ludzie samodzielnie myślący i mający swoje zdanie. W sprawach kościoła oczekiwałem opinii, czy samodzielnie myślącym obywatelom odpowiada "kuczna" postawa polityków i państwa polskiego wobec kleru? Odezwało się tu raptem trzy osoby i żadna nie opowiada się (jeżeli dobrze czytam i rozumiem) za tym co obecnie jest. Moim osobistym zdaniem, według moich oczekiwań, jedynie w Ruchu Palikota jest prawidłowy program rozdziału Państwa od Kościoła. SLD, które powinno wyjść z podobnym programem w tej kwestii, jest zaś miękkie i bez wyrazu.
Można wywnioskować, że 100% rozmówców z tego forum jest za tym rozdziałem. Cóż, to jest jednak zaledwie 5 osób. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków było by więc pochopne.
Dla mnie kwestie przyszłości Polaków były najważniejsze. Widzę jednak, że nie ma w ludziach chęci angażowania się w te sprawy. Będziemy więc mieli taką Polske na jaką zasługujemy!  Wiem już także, czemu Polska jest taka.  My w pojedynkę Nieposłuszny, Dociekliwy, Filozof czy ja nic nie zdziałamy.
Chętnie podyskutował bym jak wprowadzić prawdziwą demokrację ( oczywiscie teoretycznie bo przy tym zainteresowaniu nic praktycznego zrobic sie nie da...

Możemy oczywiście wytykać błędy kościoła, ale tego w internecie są już tysiące stron i bardziej potrzebne są działania polityczne choćby takie jak poparcie Ruchu Palikota.
Generalnie nie podoba mi się jednak ten ruch. Mimo tego, że program jest dla mnie akceptowalny ( za wyjątkiem uwolnienia wynagrodzeń kierownictwa spółek skarbu państwa), ale dla mnie to nadal nie jest ruch demokratyczny powstający oddolnie, tylko "teczkowy" rozdzielany przez centrum. Z demokracją, moim zdaniem, nie ma on nic wspólnego.

Mam nadzieję, że na tym forum nikt z piszących się nie boi! Na prawdę nie mam jednak pomysłu jak "otwierać" ludziom oczy na zakłamanie i fałsz kościoła. Myślę, że było by bardzo fajnie, gdybyśmy o tym podyskutowali. jak to zrobić? Propagować linki do tego Forum? Wklejać sie z ripostami na wiadome fora i witryny? Zastanawiam się nad tym cały czas. To mogło by rzeczywiście "zamieszać". Pytanko do Ciebie Nieposłuszny, jak to widzisz? Może ktoś ma pomysły?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.master-pokemon.pun.pl www.realface.pun.pl www.stoneguard.pun.pl www.elita1c.pun.pl www.pfcoss.pun.pl